KVAPO KODAS. Kvapų marketingo agentūra.  Kvapai verslui, kvapų kūrimas ir technologijos. Projektas "Lietuvos kvapas. Kolekcija".

PROJEKTAS "LIETUVOS KVAPAS"


logo lt kvapas.png

„Lietuvos kvapas. Sukurtas Lietuvių“ – bene sėkmingiausias ir plačiausiai žinomas pasaulyje lietuvių įgyvendintas kvapų marketingo projektas ir Lietuva tapo pirmaja šalimi, turinčia savo kvapą.

Mūsų agentūra jį įgyvendino 2008 - 2011 metais, pasitelkusi į pagalbą kvapų namus Parfumerie Galimard, dizaino kompanijas  RIC Creatyve ir LTD Studio. Šis projektas plačiai pristatytas pasaulio ir Lietuvos  žiniasklaidoje.


Pradžia

LTkvapas Galimard.png

Beveik du metus vyko tiriamasis darbas - bendrauta su įvairiais žmonėmis: menininkais, mokslininkais, politikais, talentingais vaikais, vaikais su regėjimo negalia, lietuviais ir šalies svečiais ir tt. Buvo peržiūrėta  tautosaka, literatūros klasikų kūryba, įvaizdžio ir kvapų marketingo specialistų rekomendacijos. Gautos charakteristikos sugrupuotos pagal šiuos požymius: kokie esame šiandien, kokie buvome per amžius, kuo esame išskirtiniai ir didžiuojamės.

Techninis “Lietuvos kvapo” sukūrimo darbas buvo patikėtas vienos seniausių prancūzų parfumerijos kompanijų “Galimard” “nosims”. Pagal sudarytą šalies charakteristiką vystytos keturios: „vyriška“, „moteriška“, „vandens“ ir „žemės“ "Lietuvos  kvapo" linijos. Iš gautų pavyzdžių pasirinkta „žemės“ linija, kuri ištobulinta iki etalono. Kuriant "Lietuvos kvapą" nebuvo apsiribota tik mūsų šalyje sutinkamais kvapais. Esame ir buvome moderni bei atvira valstybė, tad "Lietuvos kvapo" sudėtis tai pabrėžia. Čia rasite lietuviškų kvapų – lauko gėlių ir raudonų miško uogų kvapų kompozicijas, avietės, pakalnutės, alyvos, rožės, samanų kvapus, medžio dūmo akordą, bei pasaulyje vertinamus ir turinčius simbolinę reikšmę bergamotės, imbiero, santalo, kedro, pačiulio, muskuso, ambros aromatus.

Žinios

Šv. Kalėdų proga Ambasadoriams įteiktas  „LIETUVOS KVAPAS“

the scent of Lithuania .png

"Vilniuje reziduojantiems užsienio šalių ambasadoriams šv. Kalėdų proga įteiktas „Lietuvos kvapas“.  Užsienio reikalų ministerijai šį gaminį pristatę „Lietuvos kvapo“ kūrėjai teigė, kad tai pirmasis tokio pobūdžio projektas pasaulyje.

Pasak užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio, tai vienas iš gerųjų pavyzdžių, kai Lietuvos vardą garsina novatoriški, iš privačių įmonių kylantys projektai.

Ambasadoriams Užsienio reikalų ministerijos vardu įteikta dalis riboto pirmojo „Lietuvos kvapo“ tiražo."                      2010-12-24 www.urm.lt

 

Afganistane tarnaujantys Lietuvos kariai gaus unikalią kalėdinę dovaną

kvapas3.png

"Vos prieš savaitę oficialiai pasirodęs “Lietuvos kvapas” pradeda kelionę į atokiausius planetos kampelius – su juo susipažinti panoro po visą pasaulį išsibarstė mūsų tėvynainiai. Tačiau bene pirmieji už Lietuvos ribų šį unikalų šalies simbolį išbandys Afganistane tarnaujantys kariai. Šią savaitę “Lietuvos kvapo” kūrėjai Krašto apsaugos ministerijai perdavė kvepiančią siuntą, kurią Afganistano Goro provincijoje tarnaujantys  PAG–12 pamainos kariai gaus prieš pat Kalėdas.

Ne paslaptis, kad lietuvių  yra  ne tik Gore, tad  KAM Viešųjų ryšių departamento direktorė Rūta Putnikienė priimdama dovaną žadėjo, jog “Lietuvos kvapas” pasieks ir mūsų karius dirbančius kitose Afganistano vietovėse. Kartu su “Lietuvos kvapo” siunta kariams perduotas ir trumpas Kalėdinis sveikinimas."  2010-12-10  www.15min.lt


Sėkmė

Lietuvos kvapo projektas įrodė, kad originalios kvapų marketingo idėjos susilaukia visuotinio susidomėjimo. Projekto reklaminei kampanijai nebuvo išleista nė lito - žiniasklaida savo iniciatyva rodė labai didelį dėmesį ir apie Lietuvių sukurtą kvapą, o tuo pačiu ir apie pačią Lietuvą suzinojo daugelyje pasaulio šalių. Be straipsnių periodinėje spaudoje, radijo ir televizijos laidų, galima rasti ir daugybę publikacijų internete. Smagu pažymėti, kad JAV, Kanados, JK, Prancūzijos žiniasklaidoje net kilo diskusijos - kuo turėtų kvepėti šios šalys?

 

 

Šiandien Lietuvos kvapas tapo puikia dovana, kuria įteikiant tenka atsakyti į nustebusių žmonių klausimus, o tai - puiki proga pradėti pokalbį....

references.png

Daugiau apie projektą galite sužinoti svetainėje  www.lietuvoskvapas.lt, o komentarus ir straipsnius rasite įvesdami į paieškos sistemas raktinius žodžius "Lietuvos kvapas" įvairiomis kalbomis pvz; "The Scent of Lithuania", "Il profumo della Lituania", "Der Duft von Litauen" ir tt.


UAB Kvapo kodas | tel. + 370 640 24092 | info@kvapokodas.lt | PALANGOS g. 2, LT-01117 Vilnius